Koulun yhteystiedot

Kymenlaakson steinerkoulu
Lauttakatu 6 F
45700 Kuusankoski

Sähköposti: tiedotus(at)kymensteiner.net

Pedagogiset asiat ja oppilaspaikat: vuosirehtori Mila Hollingsbee, mila.hollingsbee(at)steinerkasvatus.fi

Luokanopettajat lukuvuonna 2017-2018:

Luokka 1-2: Helena Inkeröinen
Luokka 3-4: Mila Hollingsbee
Luokka 5-6: Veera Willgren
Luokka 7: Sanna Porthan
Luokat 8-9: Antonina Oittinen

Opettajien sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi(at)steinerkasvatus.fi

englanti: Margarita Hämäläinen
ruotsi: Johanna Sipinen
musiikki: Sanna Jacksen
iltapäiväkerho: Jaana Skinnari
koulunkäynnin ohjaaja/kerhot: Katja Häkkinen
keittiö/kerhot: Johanna Heikkilä

Koulusihteeri/talousvastaava: Eija Lehesvirta p. 0503471828, eija.lehesvirta(at)steinerkasvatus.fi

Kymenlaakson steinerkoulun kannatusyhdistys ry:
Puheenjohtaja: Mira Roivas, p. 040 3565207, mira.roivas(at)steinerkasvatus.fi
Varapuheenjohtaja: Kari Tuominen
Sihteeri: Matti Marttinen
Rahastonhoitaja/Tiedottaja: Eija Lehesvirta, p.050 3471828, tiedotus(at)kymensteiner.net

Lahjoitukset osoitetaan kannatusyhdistyksen tilille:
Nordea FI40 1083 3000 2133 57

Oppilashuolto:
Kouluterveydenhoitaja: Tuula Lehtoranta, p. 0206157316, tuula.lehtoranta(at)kouvola.fi
Terveydenhoitajan vastaanotto koulun toimiston viereisessä huoneessa tiistaisin.
Kuraattori: Johanna Nurmi, p. 0206157187, johanna.nurmi(at)kouvola.fi
Psykologi: Petra Sainio  p. 0206155372, petra.sainio(at)kouvola.fi

 

 

Voit ottaa myös yhteyttä meihin alla olevalla lomakkeella

Pyrimme vastaamaan kaikkiin viesteihin vuorokauden aikana

Kommentit ja kysymykset ovat tervetulleita

* vaadittu kenttä
TOP